7894 - Fiberoptisk Ethernet-konverter indstillet til EMI-afskærmede rum og Faraday-bur

EMI-afskærmet rum og Faraday-cage feedthrough til højhastigheds-RS232C / Ethernet / UTP kommunikationsforbindelser.

Vores 7894 - Fiberoptiske Ethernet-konverter sæt tilbyder et gennemskærmet rum gennemgange til højhastigheds-RS232C / Ethernet / UTP kommunikationsforbindelser. Ethernet fiber Media Converter bruges til at konvertere et RS232C / 10 / 100Base-T signal til et 10 / 100Base / RS232C optisk signal, så du kan bruge din internetforbindelse eller for eksempel din videokamera-forbindelse indenfor eller uden for Faraday buret mens Opretholdelse af mere end 140 dB rumdæmpning.

Sættet består af to afskærmede fiberoptiske omformere, bølgelederpassage og 5 meter fiberoptisk kabel.

Et optisk fiberstyringslys (højfrekvens) styrer ikke magnetiske og elektriske bølger. Så signaler fra inde i buret transporteres ikke til burets udside, eller omvendt, fordi den optiske fiber ikke fungerer som en antenne.

Feedthrough sæt til afskærmede værelser og Faraday bur.
Feedthrough sæt til afskærmede værelser og Faraday bur

Feedthrough sæt til afskærmede værelser og Faraday bur.
Feedthrough sæt til afskærmede værelser og Faraday bur. Enheden uden for Faraday buret er forbundet med enheden inde i Faraday buret gennem en bølgeleder med en optisk fiber.

Funktioner

  • Overførslen af ​​optiske signaler kan ske via en enkelt fiber, da dette tillader dobbelt så meget dataoverførsel sammenlignet med en tvillingfibertype.
  • Automatisk forhandlingsfunktion tillader UTP-port til automatisk at vælge 10M eller 100M og Full Duplex eller Half Duplex.
  • UTP-port understøtter MDI / MDI-X auto crossover
  • Understøtter strømstyring
  • Understøtter 1552 Byte-pakke
  • Indbygget beskyttelse mod lyn kan forhindre stor skade på konverteren forårsaget af induktion af lynnedslag.
  • Design af intern eller ekstern strømforsyning til valg af brugere

specifikationer

  • Driftsstandarder: IEEE802.3u, 10 / 100Base-TX og 100Base-FX
  • MAC-adressetabel: 1K
  • LED: Strøm, FX 100, FX Link / Act, TX 100, TX FDX, TX Link / Act.
  • Strøm: AC 110V - 220V til DC 5V; DC48V til DC 5V
  • Omgivelsestemperatur: 0 - 50 ° C
  • Opbevaringstemperatur: -20 - +70 ° C
  • Fugtighed: 5% - 90%

Stik

  • UTP: RJ-45 10/100 Mbps
  • Fiber: SC 100Mbps

Kabel

  • UTP: Cat. 5 UTP (maks. Afstand op til 100m)
  • Fiber (single mode): 8.3 / 125, 8.7 / 125, 9/125, 10 / 125μm (maks. Afstand op til 90km)

Flow kontrol

  • Fuld Duplex: IEEE802.3x
  • Halv Duplex: Tilbagetryk

Dimensioner

  • Indvendig effekt: 30 × 110 × 140 mm
  • Ekstern effekt: 26 × 70 × 93 mm

Har du lyst til...

For at få et tilbud for UTP-datalinjefilter inden for 24 timer udfyld formularen herunder.

Fiber optic ethernet converter set + waveguide
* Bemærk: De røde blokke er påkrævet
Produkter relateret til UTP-datalinjefilter

bølgeledere